Standardowa sklepowa lada to nie tylko kasa fiskalna. To także drobne produkty, które klient może kupić, stojak z wizytówkami sklepu, długopis, a także inne urządzenia, na przykład waga sklepowa. Planując jej zakup warto przeanalizować zakup mniejszej wagi. Jeśli mamy z kolei dużo miejsca warto się zastanowić, czy duża waga jest nam niezbędna. Waga to urządzenie, którego nie warto kupować „w ciemno”. Skąd czerpać wiedzę? Z internetu, od sprzedawców, producentów i znajomych przedsiębiorców. Naprawdę warto to robić.
Gdy zależy nam na szybkim i sprawnym zważeniu produktu, wybierzmy wagi sklepowe kontrolne. Pomimo ich wszechstronności, funkcjonalnych parametrów technicznych, ich obsługa nie jest skomplikowana. Ważyć możemy dosłownie wszystko, torebki, tacki i produkty, które leżą luzem, na przykład owoce i warzywa. Wagi kontrolne znajdą zastosowanie w różnorakich punktach handlowych, i tych mniejszych, i tych większych. Czytelny wyświetlacz i wodoodporna klawiatura sprawiają, że ważenie może być naprawdę przyjemne i bezproblemowe.
Nie tylko ważą, ale również liczą. Wagi sklepowe kalkulacyjne ułatwiają pracę wielu sprzedawcom. Chociaż wcześniej trzeba tym wagom poświęcić trochę czasu, mianowicie wprowadzić cenę danego produktu do pamięci wagi. W ten sposób waga wyliczy nam cenę końcową produktu, która uzależniona będzie oczywiście od wagi produktu. Jeszcze jedna zaleta tych wag: można je podłączyć do komputera, drukarki lub kasy fiskalnej. A te bezprzewodowe można wykorzystać w handlu obwoźnym.
Wagi sklepowe etykietujące są jeszcze bardziej funkcjonalne – drukują cenę, a właściwie etykietę z kodem kreskowym i ceną. To znakomite rozwiązanie dla supermarketów, w których klienci sami kupują i ważą owoce, warzywa lub cukierki. Ich szybka identyfikacja przy stoisku kasowym umożliwia szybką obsługę klienta, nie tylko detalicznego. Etykietę można zaprojektować, na przykład na etykiecie często wydrukowana jest data ważności i data wydruku, co czyni te wagi jeszcze funkcjonalniejszymi.